Održali smo 15. SOS Biciklijadu!
20. svibnja 2026.
Sunčan dan, 20 kilometara uz Odru, pregršt osmijeha i ljubavi – naša biciklijada u Lekeniku još jednom je pokazala što znači voziti zajedno.
U ugodnom proljetnom ozračju i uoči Majčinog dana, ponovno smo se okupili u SOS Dječjem selu Lekenik kako bismo održali našu tradicionalnu SOS Biciklijadu. Bicikli su se pripremali danima prije, a dan je započeo vedrim raspoloženjem i uzbuđenjem. Biciklijadu je otvorio Mario Čović, direktor SOS Dječjeg sela Lekenik, poželjevši svima sigurnu vožnju i puno lijepih zajedničkih trenutaka.
Svi veliki i mali i ove godine su pedalirali duž staze uz rijeku Odru. Staza je bila pomalo zahtjevna na pojedinim dionicama, ali je bila i odlična prilika da pokažemo koliko smo spretni i izdržljivi na dva kotača. Kad bi postalo teže, jedni druge smo glasno bodrili i gurali dalje. Na kraju smo se svi vratili pomalo umorni, ali dobre volje. Neki su odmah tražili hlad pod stablima, a neki su imali energije za još igre, trčanja i druženja uz fini gulaš koji se kuhao cijelo jutro u Selu.
Već sada s veseljem iščekujemo sljedeću biciklijadu, koja svake godine iznova spaja ljude i jača našu veliku SOS obitelj.
Čestitke pune ljubavi za Majčin dan
Nekoliko dana prije Majčinog dana, naši mali kreativci s puno su ljubavi i pažnje izradili posebne čestitke kako bi svojim SOS mamama pokazali koliko im znače.
Male ručice vrijedno su crtale, rezale, lijepile i pažljivo birale boje kako bi svaka čestitka bila jedinstvena i posebna. Na papirima su se nizala srca, cvjetovi i šareni uzorci, a uz njih su nastajale i iskrene poruke – ponekad kratke, ponekad nespretno napisane, ali uvijek pune topline. Iako jednostavne, ove čestitke prenose brigu, ljubav i zajedništvo koje se u našim SOS Dječjim selima svakodnevno živi.
Naš voditelj SOS Zajednica mladih Osijek nominiran za priznanje „Zvone“
Na kampusu Borongaj u Zagrebu održana je ovogodišnja dodjela priznanja „Zvone“, koje se dodjeljuje odgajateljima u sustavu alternativne skrbi u znak zahvalnosti i prepoznavanja njihovog iznimnog doprinosa životima djece i mladih. Među ovogodišnjim nominiranima bio je i naš Željko Crljen, voditelj SOS Zajednica mladih Osijek, koji je, uz ostale nominirane, primio potvrdu o nominaciji, koja predstavlja priznanje njegovoj predanosti, brizi i kontinuiranoj podršci mladima na njihovom putu odrastanja i osamostaljenja. Čestitamo od srca!
Nevenka
2026-06-08 12:59:34
Bravo, lijepo, Božji blagoslov.
Irena Kačić
2026-06-08 13:03:52
Čestitam nagradjenima i drago mi je što ste uživali u druženju i zabavi. Uvijek sam uz vas. Lijepi pozdrav!
klub.prijatelja
2026-06-17 13:44:50
Hvala Vam od srca na lijepim riječima i podršci. Drago nam je što ste uz nas i što zajedno s nama pratite ove lijepe trenutke. Šaljemo Vam lijep pozdrav! 💙
Jasminka
2026-06-08 13:21:23
Dragi prijatelji, svaka vaša aktivnost, poruka i slika uljepša mi dan.
klub.prijatelja
2026-06-17 13:44:21
Hvala Vam od srca na ovako lijepim riječima. Jako nam je drago ako naše aktivnosti, poruke i trenuci koje dijelimo donose osmijeh i uljepšaju Vaš dan. 💙
branka
2026-06-08 13:21:29
Čestitam svima, tako se radi i živi uz puno ljubavi i zajedništva!! 🥰
klub.prijatelja
2026-06-17 13:43:59
Hvala Vam od srca na lijepim riječima i podršci. Upravo ljubav, zajedništvo i briga jednih za druge čine velike i lijepe stvari mogućima. 💙
Vesna
2026-06-08 14:00:25
🩷🩷🩷
Ivana
2026-06-08 14:47:09
Uz malo dobre volje možemo učiniti velike stvari. Hvala svim velikim srcima SOS Dječjih sela što iz dana u dan sve činite ljepšim. Puno uspjeha djeci i njihovim SOS mamama!!!
klub.prijatelja
2026-06-17 13:43:36
Hvala Vam od srca na ovako lijepim riječima i podršci. Zaista, uz zajedništvo i dobra srca možemo napraviti velike stvari. Hvala Vam što prepoznajete trud i ljubav koju ulažemo za djecu. 💙
Zvonko
2026-06-08 18:46:53
Svaka čast, pravi ste sportaši.
klub.prijatelja
2026-06-17 13:42:56
Hvala Vam od srca na lijepim riječima i podršci. Drago nam je da ste prepoznali trud i veselje koje ovakva druženja donose. 💙
Ivka
2026-06-08 19:45:51
Jako ste me obradovali ovim izvješće, želim vam obilje Božjeg blagoslova u vašem životu! 🥰😘💞💓!
klub.prijatelja
2026-06-17 13:42:33
Hvala Vam od srca na prekrasnim riječima i lijepim željama. Vaša podrška i toplina puno nam znače. Želimo Vam puno ljubavi, zdravlja i radosti u svakom danu. 💙
Maja
2026-06-09 07:00:56
Prekrasno! ❤️🙏
Marinko Matančić
2026-06-09 07:09:33
Bravo za sve vas Bog vas blagoslovio